تبلیغات
سردارعشق - شما به ضیافت امام حسین دعوت شدید

سردارعشق
 
شرط انسانیت، دردمندیست...مداح بزرگوار حاج منصور ارضی نوصیه می فرمودند:

* یکی از موضوعات جدا نشدن پیامبر و امیرالمومنین است، وقتی نجف تشریف ببری اول سلام  و اذن دخول با پیامبر است، عید غدیر شناخت پیامبر است و هم شناخت امیرالمومنین، شناخت فقط دوست داشتن نیست، تمام زیبایی روز عید غدیر بخاطر این دو برادر است، امیرالمومنین صدیق الاکبر، و فاروق بین الحق و الباطل، وقتی مدینه بروی می بینی این دو صفت را به دو نفر دیگر اختصاص داده اند و صفت دزدی کرده اند، اما چرا با همه ی این حرف ها مردم امیرالمومنین را در عرض سه ماه رها کردند؟

*واقعا همه این اسم را قبول کردند مثل عهدی که در الست برای آدم شدن قالوا بلی گفتند، امیرالمومنین امامتش از همه اخذ شده است چه در آسمانی ها چه در زمینی ها. زمانی که به امیرالمومنین و پیامبر سلام می دهی به محبین آن ها هم سلام داده ای، اگر ما محب واقعی باشیم، این سلامی که شیعیان می خوانند در هر جای دنیا به ما هم می رسد. گودال غدیر فقط با گودال کربلا روشن می شود.

*قدیمی ها وقتی مکه می رفتند حتما از آن طرف می رفتند کربلا و از آنجا بر می گشتند به شهرخودشان، کربلاست که غدیر را زنده میکند، کربلاست که واقعا به مردم خط می دهد که راه امامت این است، چقدر اهل بیت برای ما زحمت کشیده اند، از فردای غدیر حواست به محرم باشد، محرم خرج دارد، سعی کنید هیئت های محله خودتان زمین نمانند؛ ولو شده یک شب در دهه اول محرم غذا بدهید، اهمیت بدهید به مجلس امام حسین، قدیم فقط یک چایی می دانند، اقامه ی عزا مهم است، هر جوری که می توانید برای دستگاه امام حسین خرج کنید.

*نگذارید این پرچم ها ضعیف شود، نگذارید چراغش سوسو بزند، باید نورانی باشد. اگر تو سجده نکنی این قدر نیرو دارد خدا که ما جدا می مانیم، از حرف های اضافی بپرهیزید، خدا دعوت کرده است به ضیافت امام حسین...

طبقه بندی: ادب نوکری، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 9 آبان 1392 توسط محمدعلی جعفری بغدادآبادی
روزشمار محرم عاشورا